Vitajte na našom webe

 Na tejto stránke sú publikované informácie o mojich činčilách, ich fotografie a informácie o činčilkách na predaj. Tiež by som chcela spomenúť aspoň pár základných údajov o chove činčíl, ktoré považujem za najdôležitejšie pred kúpou činčily. V prípade akýchkoľvek otázok ohľadom činčíl ma môžete kontaktovať a rada ich zodpoviem ;-)

Prečo kúpiť činčilu u nás?

1. Ku všetkým činčilám nový majiteľ získa informatívny výpis predkov, ktorý nenavyšuje cenu činčily, ale chovateľ má tak istotu nepríbuzného kríženia a vie z akých chovov činčila pochádza, žiaľ v súčasnosti sa často stáva, že niekto neoddelí dcéru od otca, sestru od brata a dochádza k incestu, následným vadám u mláďat a takéto činčily často končia v chovproduktoch. Chovateľ ktorý chová kvalitné zvieratá, nemá potrebu sa ich zbavovať do chovproduktov, kde pre ne vôbec nie sú vhodné podmienky. Rovnako pri krížení nevhodných mutácii dochádza napr. k letálnemu (smrteľnému) faktoru alebo zníženiu kvality. Nehovoriac o zlých určeniach mutácie, veľmi často vidím inzeráty, kde sú tak chybne označené jednoduché základné mutácie, dokonca,,chovateľmi,, ktorí sa označujú za skúsených, pričom je mi hneď z inzerátu jasné, že človek mutáciam vôbec nerozumie. Ak chce niekto chovať farebné mutácie, mal by im v prvom rade rozumieť..nehovoriac o tom, že by chovateľ mal hlavne vedieť 100% odlíšiť pohlavie činčily, ktorú predáva, čo teda tiež nie je pravidlo, čo počúvam..
2. Snažím sa k mojim vlastným činčilám pridať aj fotky rodičov, takže pri kúpe mladej čnčilky môže chovateľ vidieť tým pádom i jej starých rodičov.
3. Činčily sú krmené len granulami pre činčily, senom a pamlskami určenými pre činčily, nie zrnom a zmeskami, ktoré ničia pečeň a majú následky, žiaľ v obchodoch sú často predávané krmivá pre činčily, ktoré vôbec pre činčilu nie sú vhodné. Rovnako na fotkách činčil v inzerciach si často všimnem misku plnú zrna, už vtedy viem, že dotyčný ,,chovateľ,, o činčilách nič nevie.
4. K mláďaťu človek získa všetky rady a info. do chovu, nie je problém, kedykoľvek sa ozvať,  činčily nielen chovám dlho, ale aj o nich veľa čítam a diskutujem so zahraničnými chovateľmi, čo nerobí automatický každý chovateľ a už vôbec nie množitelia, ktorí len nakúpia a idú chovať, miesto toho aby sa aspoň orientovali v základných mutáciach a o ďalšie vzdelávanie sa nemajú záujem. Tým pádom môže ďalej odovzdávať zlé informáce. Zaujímam sa o to, ako moje odchovy vyrástli a pod. aj následnú spokojnosť u nových majiteľov a keby z nejakého páru nebodaj mláďatá zle rastú, pár by som oddelila, poznám však aj známych chovateľov, ktorí takéto mláďatá predávajú ďalej, aj keď dostanú info.že nerastú už z dvoch, troch vrhov po sebe, ale každý má iné priority, pre niekoho to predajom končí.
5. S činčilami som denne v kontakte, takže sú na človeka zvyknuté, je to dobré z hľadiska toho, že v novom domove nebudú extrémne plaché, čo môže spôsobiť, že budú zle rásť, je samozrejme nutné i činčilu vedieť ochočiť, keďže činčily si i v novom domove zvykajú dlhšie a povaha sa žiaľ nedá vždy ovplyvniť, už pri dvoch súrodencoch je každý iný.

Anketa

Páčia sa Vám naše stránky?

Áno, sú pekné (1 075)
78%

Celkom to ujde (245)
18%

Nie je to môj štýl (58)
4%

Celkový počet hlasov: 1378