Ak máte akékoľvek otázky, potrebujete poradiť alebo niečo bližšie vysvetliť, sem môžete pridávať Vaše príspevky ;o), je však nutné prísť si sem pozrieť neskôr odpoveď  (reagujem cca do týždňa), prípadne ma môžete kontaktovať i mailom v záložke- kontakt (odpovedám do 1-2dní).

Diskusia

Dátum: 23.02.2018

Vložil: Samuel

Titulok: činčila

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať či činčila môže jesť bylinky ako napr. sušená mäta a medovka.

Dátum: 24.02.2018

Vložil: admin

Titulok: Re:činčila

Osobne nedoporučujem a sama činčilám nedávam... Skôr žihľavu v malom množstve, občas. A samiciam vo vyššom štádiu tehotenstva len veľmi málo, pár lístkov.

Dátum: 04.02.2018

Vložil: Veronika

Titulok: Kúpa

Dobrý deň,máte teraz aj nejakú činčilu na predaj?

Dátum: 24.02.2018

Vložil: admin

Titulok: Re:Kúpa

Dobrý deň, v tejto chvíli žiaľ nie, najskôr v lete, koncom leta..

Dátum: 31.07.2017

Vložil: Miloš

Titulok: Činčila

Ak sa môžem opýtať, ako mám rozoznať činčilu juhoamerickú od napríklad od vlnatej alebo krátkochvostej

Dátum: 16.08.2017

Vložil: admin

Titulok: Re:Činčila

Dobrý deň, činčily sa členili na dva druhy činčil a to a) činčly krátkochvosté, ktoré sa členili ešte na dva ďalšie typy, kde jeden už v podstate vyhynul a druhý sa viacmenej už tiež nevyskytuje a potom druhý b) činčila vlnatá (Chinchilla lanigera)- ktorá je práve druhom, ktorý sa bežne chová v zajatí, keďže v prírode je už tiež viacmenej vyhubená..

Dátum: 28.05.2017

Vložil: emil

Titulok: nová činčla

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať ako by si sadli dve činčily. Mám jedného samca a bojím sa, ako znesie druhú činčilu. Je dobré ich hneď zoznámiť alebo nechať ich oddelené ? Nemám problém kúpiť ďalšiu klietku.

Dátum: 29.05.2017

Vložil: ty vole

Titulok: Re:nová činčla

Nekupuj žiadnu dalsiu cincilu

Dátum: 01.07.2017

Vložil: admin

Titulok: Re:nová činčla

Dobrý deň, ak je samec dlho sám, tak môže byť zoznamovanie problém ale i nemusí, je to veľmi subjektivne, každá činčila je iná, mám samca co ineho chcel prizabit a druheho, co zniesol aj 5mes. mlada a uplne bez problemov, tiez ma znama spolu troch dospelych samcov. Ak nie je nablizku samica je sanca ze si sadnu.

Dátum: 01.07.2017

Vložil: admin

Titulok: Re:Re:nová činčla

ešte by som dodala, že to mám na mysli zoznamovanie dvoch samcov, nie samicu. Ak by ste chceli samicu, tak už ide o chov, a nie každá činčila je na chov vhodná, váš samec by musel mať aspoň 500g a viac a samica by musela mať okolo 600g a viac a byť dospelá, teda okolo roka minimálne, skôr k nemu nesmie, takže keby chcete samicu, treba si toho prečítať dosť o chove, odstavovaní samca, mláďat a pod.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Pridať nový príspevok