Ak máte akékoľvek otázky, potrebujete poradiť alebo niečo bližšie vysvetliť, sem môžete pridávať Vaše príspevky ;o), je však nutné prísť si sem pozrieť neskôr odpoveď  (reagujem cca do týždňa), prípadne ma môžete kontaktovať i mailom v záložke- kontakt (odpovedám do 1-2dní).

Diskusia

Dátum: 04.04.2016

Vložil: Ingrid

Titulok: Činčila

Niekde som čítala že pre zdravie činčily by mala mat aspoň raz za svoj život mlade je to potom zle ak by nemala?

Dátum: 05.04.2016

Vložil: admin

Titulok: Re:Činčila

Určite nie, sú bežne samičky, ktoré sú chované len ako mazlík s inou samičkou, pretože nemajú dobrú váhu alebo nie sú tak kvalitné tvarom tela a srsťou pre odchov mladých, prípadne nie je známy pôvod a zdravie rodičov.. Samičky pod 550g ani nie sú vhodné na chov, lebo by mohli mať pri pôrode problém, ideálna váha je aspoň 600g. Skôr platí, že ak chcete samicku na chov, ak spĺňa aj váhu aj kvalitu, tak by mala mat prvý pôrod tak medzi 1-3.rokom. Aby proste samička nemala svôj prvý pôrod až v 4-5 rokoch, lebo už by to bolo pre ňu rizikové.

Dátum: 12.04.2016

Vložil: Ingrid

Titulok: Re:Re:Činčila

Dobre ďakujem, rozhodli sme sa teda ze by sme k mojej samicke dali este jednu ma tak rok aka druha samicka by k nej bola najvhodnejsia?

Dátum: 12.04.2016

Vložil: admin

Titulok: Re:Re:Re:Činčila

Záleží vždy na povahe ako si samičky sadnú, nie je to vždy lahke odhadnút, sú samicky, kde nie je problem zoznamovat, ale su aj dominantne, ktore inu cincilu neznesu. Ak by ste k nej chceli dať mláďa, tak ideálne aspon 4mesačné a ideálne nie väčší ako 100g-150g rozdiel, aby sa mladšia dokazála bránit, keby nebodaj ju staršia napadla...Takže doporučujem 4-6mesačnú samičku s váhou cez 400g.

Dátum: 03.02.2016

Vložil: Michaela

Titulok: Cincila

Dobry chcela by som sa opytat mam samca cca viac ako rok a chcela by som k nemu dokupit ineho samca je to mozne??

Dátum: 07.02.2016

Vložil: admin

Titulok: Re:Cincila

Vždy záleží na povahe činčily, ale nemusel by to byť problem, len pri zoznamovani je ideálne, aby medzi nimi nebol obrovsky vahovy rozdiel a nemalo by ist k nemu mlada, ale samcek idealne aspon okolo 4mesiacov a s vahou idealne 400g

Dátum: 05.01.2016

Vložil: Patrícia

Titulok: činčily

chcela by som sa spytať mam doma asi ročnu samičku činčily a chcela by som aby mala mlade ale nemam samčeka jedna moja kamaratka by bola ochotna mi požičať svojho ale neviem na ako dlho, chcela by som preto vediet ze kolko musi byť samček u samičky aby sa spárli a že či by s nou by mal byt aj potom
a est e ze ci by som jej mohla nechat jedno mladatko ak by mala samičku lebo vsade sa pise ze by sa mali po takych á tyždnoch oddelit

Dátum: 05.01.2016

Vložil: admin

Titulok: Re:činčily

činčily spolu žijú v pároch, kým sa narodia mláďatá môže to trvať aj cez pol roka až rok. Nie každá činčila je na chov vhodná, koľko vaša samička váži, ak nemá nad 600g, tak by bola na chov malá. Po akých rodičoch je, máte k nej aspoň informatívny výpis, kedy sa narodila? Pretože samička by mala najneskôr do 3rokov rodiť, neskôr už by to mohlo byť rizikové, ak nikdy nerodila. Ak by aj spĺňala všetky podmienky pre chov, tak by ste si samčeka museli nechať aspoň na pol až trištvrte roka, aby bola šanca na mladé, nejaké krátkodobe zoznamovanie nemá význam a len ich to stresuje.Chovný samec by tiež mal mať aspoň 550g. Mláďa u nej môže zostať iba ak by to bola naozaj samička, čo si často popletie i skúsený chovateľ, samček by sa v 3mes. mal oddeliť od matky. Činčily však mladé mať za každú cenu nemusia, ak nie je dosť kvalitná a nie je známy pôvod, tak radšej doporučujem si k nej inú samičku ako kamarátku dokúpiť.

Dátum: 26.08.2015

Vložil: Fausty

Titulok: Zoznamovanie

Ahoj potrebovala by som radu mám doma 4 ročnú činčilu a chcela by som k nej mladú samičku. Bude problém pri ich zoznamovaní? Ako sa najlepšie činčilky zoznamujú?

Dátum: 26.08.2015

Vložil: admin

Titulok: Re:Zoznamovanie

Záleží na povahe činčily, je to rôzne, mám samičky, ktoré by dokázali inú samičku zniesť, ale i také, ktoré by ju asi zabili. Záleží aj aká je vaša samička veľká, ideálne, ak k nej chcete mladšiu samičku, tak aspoň okolo 4-5mes.starú, nie úplne mládatko, nech je trošku väčšia a nie je medzi nimi príliš veľký váhový rozdiel( ideálne do 150g), aby sa mladšia vedela keď tak brániť a aby ho samicka nezakusla. Následne sa zoznamujú v malej prepravke, kde sú spolu zatvorené, kym na seba nebudú utočiť, treba ich mat pod dozorom. Môžu sa potom spolu pustat i behat a ak je vsetko ok, mozu ist spolu do jednej klietky.

<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

Pridať nový príspevok