Ak máte akékoľvek otázky, potrebujete poradiť alebo niečo bližšie vysvetliť, sem môžete pridávať Vaše príspevky ;o), je však nutné prísť si sem pozrieť neskôr odpoveď  (reagujem cca do týždňa), prípadne ma môžete kontaktovať i mailom v záložke- kontakt (odpovedám do 1-2dní).

Diskusia

Dátum: 01.08.2014

Vložil: činčila

Titulok: otázka

Ako mám zabrániť samčekovi aby sa nepáril zo samičkou ??? lebo som mala mladé tie som predala a teraz má moja samička ďaľšie v brušku ako mám tomu zabrániť aby som nemala ďalšie ???

Dátum: 04.08.2014

Vložil: admin

Titulok: Re:otázka

No, ak máš už 18rokov, tak asi chápeš, že ak je samička so samčekom, tak majú mladé, ako už to v prírode chodí, že ano..Ak už druhýkrát po sebe čaká mladé, tak samčeka oddel a vráť ho až potom, čo samička mladé odchová (čiže až ked mlade oddeliš), pretože taketo porody samicku vycerpavaju, ak samicka nema vahu minimalne 550g, tak ani so samcekom byt nemoze, lebo ju mozu taketo opakovane porody vycerpat az k smrti. Ak mláďatá nechces, daj samceka bud vykastrovať alebo ich oddel a chovaj s rovnakým pohlavím.

Dátum: 03.07.2014

Vložil: MAJKA

Titulok: Spolubyvajuci

Chcela by som poradiť. Činčilku som chovala okolo roku a pol. Prišla k nám vlastne ako babička. Teraz mám doma približne mesačného samca a začal sa mi akosi nudiť (vykusáva si srsť nad chvostom.). Na veterine mi poradili spolubývajúceho. No nevedeli mi poradiť aká je bezpečná voľba. Dvaja samci v jednej klietke? Bol by to problém? Ak áno dve oddelene klietky a spolu len keď behajú po izbe pod dohľadom?Musia byt kastrovaný? Na internete nejak tiež neviem nájsť veľa informácií :/. každá rada či skúsenosť bude úžasná. ďakujem :)

Dátum: 04.07.2014

Vložil: admin

Titulok: Re:Spolubyvajuci

mesačného samca?? To je asi preklep nie, lebo mláďatá sa môžu oddeliť až v minimálne v dvoch mesiacoch, aby prežili a boli zdravé, takže koľko to má? Také mláďa si ani nemôže vykúsavať srsť.

Dátum: 02.07.2014

Vložil: Sára

Titulok: otázka

Môže s a činčila prenášať ? Myslím ako napríklad že mi ideme na dovolenku a nechceme ju nechávať doma 10 dní samú. Môžeme ju dať k starkovcom a potom zaniesť po dovolenke naspeť ??

Dátum: 03.07.2014

Vložil: MAJKA

Titulok: Re:otázka

Ak by šla s klietkou, nemala by priveľky stres. Myslim nechcene zvedave vyberanie hladkanie a podobne...nemyslim, ze by to mal byt problem :) Mozno by vsak bolo lepsie vybavit niekoho kto by ju chodil krmit cistit a menit vodu...mozno nechal trochu prebehnut po vlastnom :) to uz ale podla moznosti.

Dátum: 04.07.2014

Vložil: admin

Titulok: Re:Re:otázka

No určite ju nemôžete nechať 10dní samú, kvôli vode. Je nutné ju dať kludne k tým starkým alebo kamarátke, aj s klietkou v ktorej býva a so všetkým, čo bežne doma má-domček,konáre

Dátum: 26.06.2014

Vložil: Lara

Titulok: klietka

Ahoj, čítala som si vaše údaje o chove činčíl a dočítala som sa že v klietke by nemali byt plastové veci. Ja mám plastovú klietku a tiež plastovú nádobu na piesok a nevšimla som si že činčila by ju obhrýzala. Mohla by si tým fakt ublížit ? :(

Dátum: 26.06.2014

Vložil: admin

Titulok: Re:klietka

Akokedy, napr.ja mam tiez nadobu na piesok plastovu a uz dost ohryzenu, ale radsej ju tam nemám stále, nic im to nespravilo (asi ak to nejedia, len hlodaju), ale citala som uz prispevok, kde udajne činčila uhynula, ked ohryzla plastovú rúčku od najakej nádoby.

Dátum: 03.07.2014

Vložil: MAJKA

Titulok: Re:klietka

Ja mam Činčilaka a ten mi raz ohlodal celu striekačku na pripravok do vody ktoru som v nechala blizko dvierok do klietky. Bol to asi tyzden stresov ale je uplne v poriadku. Moj osobny nazor je ze by to urcite nezjedla, ale ak by sa kusocek co odhloadala dostal napriklad nechtiac do misky ...neviem neviem...Ja mam plastovu misku na piesok v izbe pod stolom. Tam sa kupe na prechadzke a pekne vidim ci sa do nej pusti alebo nie :)

<< 7 | 8 | 9 | 10 | 11 >>

Pridať nový príspevok